Bursa Araç Değer Kaybı

 Bursa Araç Değer Kaybı olarak, araç değer kaybı alanında profesyonel hizmet veriyoruz. Hızlı sonuçlar ana prensibimiz. En önem verdiğimiz konu ise aracınızın kaybettiği değeri en ince ayrıntısına kadar size geri kazandırmak. 

Bizden danışmanlık hizmeti aldığınızda aslında ne kadar profesyonel bir hizmet verdiğimizi çok daha iyi anlayacaksınız. Kaybettiğiniz maddiyatın tüm ayrıntılarıyla geri sizin olması için alanında uzman personeller ve gerekli mevzuata hakim iş ortaklarıyla çalışmaktayız.

Telefon Numaramız

+90 545 130 10 04


Kaza sonrası aracınız hasar gördüğü için değer mi kaybetti? Kusurlu olan taraf siz değilseniz kusurlu olan tarafa dava açarak araç değer kaybı miktarını tazmin edebilirsiniz.

Trafik içerisinde aracınızda meydana gelen hasarlar sigorta tarafından tazmin edilmiş ve aracınız tamir edilmiş olsa bile aracınızı ikinci el oto piyasasında satışa çıkardığınızda hasarlı olması sebebi ile maddi kayba uğrarsınız. Bursa Araç Değer Kaybı Danışmanlığı olarak, karşı tarafa dava açabilir ve kaybettiğiniz tutarı size geri kazandırabiliriz.

Telefon Numaramız

+90 545 130 10 04

Araç Değer Kaybı Nedir?

Kaza ile ortaya çıkan araç hasarları neticesinde aracın değerine ortaya çıkan kayba araç değer kaybı denilmektedir. İkinci el araba satışı sırasında aracın değerinin belirlenmesinde hasarlı ya da hasarsız olmasına bağlı olarak fiyat da değişiklik olmaktadır. İki fiyat arasında meydana gelen fark ise araç değer kaybı olarak ifade edilir.

Araç değer kaybı hesaplama işlemi sonrasında ortaya çıkan değer kaybı dava açılarak kusurlu taraftan tazmin edilmesi talebinde bulunulabilmektedir.

Değer kaybı davası açılabilmesi için belirli koşulların karşılanıyor olması gerekmektedir. Bazı durumlarda araç değer kaybı davası açılmasına izin verilmemektedir. Bu konuda deneyimli olan bizden araç değer kaybı danışmanlığında bilgi alabilirsiniz.

Araç değer kaybı talebi şartları nelerdir, hangi durumlarda araç değer kaybı başvurusu yapabilir bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Telefon Numaramız

+90 545 130 10 04

Araç Değer Kaybı Şartları Nelerdir?

  • Öncelikli olarak kazanın iki araç arasında gerçekleşmiş olması gereklidir. Çarpışmalı bir kaza olması gerektiği gibi bu kazada kusursuz olan taraf araç değer kaybı davası açabilmektedir.
  • Kaza sonrasında mutlaka kaza tutanağı tutulmuş olması istenmektedir.
  • Araç değer kaybı dava dilekçesi kazanın gerçekleştiği tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde verilmiş olması gerekmektedir. Aksi takdire değer kaybı davası için zaman aşımına uğrarsınız.
  • Araç değer kaybı yaş sınırı kanunlarımızda 10 yaş olarak belirlenmiştir. 10 Yaş üstü araçlar için araç değer kaybı davası kabul edilmemektedir.
  • Araç değer kaybı km sınırı kaldırıldı mı sorusunu yanıtlamak gerekirse 2020 yılında 165 bim km üstü araçlar için araç değer kaybı davası açılamaz iken 2021 yılında yapılan trafik sigortası genel şartları düzenlemesi sonrasında araç değer kaybı km sınırı kaldırıldı.
  • Aracınızda kaza sonrası hasar gören bölgede daha önceden de hasar oluşmuş ve tamir yolu ile giderilmiş ise ve bu durum ispat edilebiliyor ise araç değer kaybı davası açılamamaktadır.
  • Ağır hasar kaydı oluşan araçlar içinde araç değer kaybı davası açmak mümkün olmamaktadır.
  • Motorlu bisiklet ile meydana gelen kazalar sonrası oluşan değer kaybı için dava açılmamaktadır.
  • Araç değer kaybı talebi varsa kusurlu tarafın trafik sigortasından talep edilir. Trafik sigortası olmaması durumunda değer kaybı kusurlu olan kişiden talep edilir.