Bursa Araç Değer Kaybı Nasıl Alınır?

 

Araç Değer Kaybı Nasıl Alınır?

Kaza neticesinde aracınızda ortaya çıkan değer kaybını kusurlu olan taraftan tazmin etmek istemeniz durumunda bir avukattan destek almanızı öneririz. Avukat ofisleri arasında yer alan avukatımız sizin için araç değer kaybı başvurusu işlemlerini gerçekleştirebilir.

Telefon Numaramız

+90 545 130 10 04

Araç değer kaybı avukatı olarak açacağımız araç değer kaybı davası için öncelikle gerekli olan araç değer kaybı talebi şartları karşılanıyor mu kontrol edilmektedir. Araç değer kaybı şartları karşılanması durumunda avukatımız tarafından araç değer kaybı başvuru dilekçe örneği dikkate alınarak başvuru oluşturulur.

Araç değer kaybı başvurusu, araç değer kaybı dava dilekçesi eşliğinde kazandan sonraki 2 yıl içerisinde yapılması gerekmektedir. 2 Yıllık zaman aşımının durdurulması için mutlaka kaza sonrası hemen avukat ofisine başvuru yapmanız ve araç değer kaybı davası açtırmanız önemlidir.

Telefon Numaramız

+90 545 130 10 04

Değer kaybı nasıl alınır, değer kaybı ödemesi kimden talep edilmelidir soruları sıkça sorulan sorular arasında yer alır. Araç değer kaybı başvuru işlemleri, araç değer kaybı avukatı tarafından hazırlanacak olan değer kaybı dava dilekçesi ile yapılmalıdır. Peki, Araç değer kaybı dava dilekçesi ile birlikte hangi belgelerin eksiksiz olması gerekir?

  • Telefon Numaramız

    +90 545 130 10 04

  • Araç değer kaybı başvurusu için 2 yıl içerisinde araç değer kaybı dilekçesi verilmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Dilekçe ile birlikte bazı belgelerinde hazır olması araç değer kaybı davası için önemlidir.
  • Öncelikle kaza sonrası hazırlanan kaza tutanağı kesinlikle olmalıdır.
  • Aracınızda oluşan hasarları ispat etmek için çeşitli açılardan çekilmiş fotoğraflarda kaza tutanağında yer almalıdır.
  • Araç değer kaybı hesaplama için mutlaka ekspertiz raporu alınması gerekmektedir. değer kaybı ekspertiz raporu aracınızda meydana gelen değer kaybını maddi olarak gösteren en önemli belgedir.
  • Kaza sonrası aracınızın onarımı için size çıkartılan faturada dosya ekinde yer almalıdır.
  • Aracınızın ruhsatı ile birlikte mutlaka tramer kaydı raporu da araç değer kaybı başvurusu için gerekmektedir.

Yukarıda saydığımız tüm belgelerin araç değer kaybı dava dilekçesine eklenerek başvuru işlemleri avukat tarafından yapılır. Bu aşama da sık sorulan sorulardan biri olan araç değer kaybını trafik sigortası karşılar mı ya da araç değer kaybı kimden talep edilir sorularını da kısaca yanıtlamak istiyoruz.

Telefon Numaramız

+90 545 130 10 04